Dreams & Coffee AB
15 Reviews

Olika attefallshus

Attefallshusen som jag har ritat är fullisolerade och lämpade som bostad eller gästhus.

Önskar du bygga själv kan du köpa färdiga färdiga arkitekt- och konstruktionsritningar till "mina" Attefallshus. Vid köp av ritningarna till dom klassiska Attefallshusen får du även U-värdesberäkningar med. Det enda du själv behöver göra är att rita in husets storlek på en tomtkarta som du får från Stadsbyggnadskontoret där du bor.

Önskar du ett färdigt uppbyggt Attefallshus kan jag med glädje berätta att Dreams & Coffee AB har inlett ett samarbete med Attefallshus AB som erbjuder prefablösningar/byggsatser av dom klassiska Attefallshusen "Filippa", "Linnea" och "Louise".

Husen produceras i Småland för leverans i hela Sverige. Företaget är en logisk partner som likt mig själv är lyhörd och flexibel i sina lösningar. De har resurser att anpassa "mina" hus efter kundspecifika önskemål och möjligheterna är i princip obegränsade.

Vill du få byggt något av dom klassiska Attefallshusen? Attefallshus AB välkomnar er förfrågan.